Vaikų dantų ligos. Į kokius simptomus atkreipti dėmesį? - Dentastra.lt

Vaikų dantų ligos. Į kokius simptomus atkreipti dėmesį?

Specialistai sako, kad nuolatinis vaiko lankymasis pas gydytoją odontologą turėtų prasidėti vos išdygus pirmajam dantukui. Šio vizito metu įvertinama vaiko burnos higienos būklė, tėvams paaiškinama kaip prižiūrėti vaiko dantis, rekomenduojamos tinkamos priežiūros priemonės, aptariama vaiko mityba ir kiti svarbūs dalykai, padedantys užkirsti kelią dantų ligoms.

Odontologijos klinikos „Dentastra“ gydytojai teigia, kad dažniausia vaikų dantų liga – ėduonis ( kitaip –kariesas). Pasak statistikos, kas antras trejų metų vaikas mūsų šalyje jau turi sugedusių dantų, o 7–8 metų amžiaus grupėje beveik 90 proc. vaikų dantys yra pažeisti ėduonies!

Ėduonis dažniausiai pažeidžia dantų paviršiuje esančias vageles ir duobeles. Dažniausi ėduonies simptomai – dėmės ant dantų, trupantis emalis, nemalonus dantų jautrumas, skausmas. Tačiau specialistai įspėja, kad esant pradinei dantų ėduonies stadijai, plika akimi sunku pastebėti jo požymius. Todėl tik reguliarus lankymąsis pas gydytoją odontologą gali apsaugoti nuo dantų ėduonies ir jo komplikacijų. Negydomas pieninio danties ėduonis gali sukelti ne tik skausmą ar tinimą – viršūniniai pūliniai, susidarantys ant pieninio danties šaknų, gali pažeisti ir nuolatinio danties užuomazgą. Siekiant to išvengti, vaikų dantis būtina tikrinti profilaktiškai ir, esant poreikiui, gydyti, nelaukiant, kol juos pradės skaudėti.

Remiantis moksliniais tyrimais, apie 50 proc. dantų ėduonies atvejų nulemia genetiniai veiksniai, kitus 50 proc. atvejų – netinkama dantų priežiūra. Norint sumažinti sergamumą ėduonimi ir užkirsti kelią kitoms dantų ligoms, svarbu pradėti rūpintis dantimis vos išdygus pirmajam dančiui. Čia labai svarbus atsakingas tėvų požiūris. Dėl nepakankamų motorinių įgūdžių vaikas iki 3 metų dar negali išsivalyti dantų kokybiškai. Todėl tol, kol neįsitikinama, kad vaikas teisingai išsivalo dantis, o įprotis tai daryti tampa neatsiejama dienotvarkės dalimi, reikalinga nuolatinė tėvų pagalba ir priežiūra.

Dėl prastos dantų priežiūros neretai 5–6 metų vaikai jau turi ir dantenų uždegimo ( kitaip – gingivito) požymių: dantenos apie dantukus tampa paburkusios, raudonos, su minkštos apnašos plėvele, valantis dantis, jaučiamas skausmas, jos gali kraujuoti. Dantys tampa jautrūs saldžiam, šaltam maistui. Kartais dantenos pradeda pūliuoti, gleivinėje matosi atviros žaizdos. Vos pastebėjus šiuos simptomus, reikia nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą.

Vis dar besibaiminančius odontologinių procedūrų, klinikos „Dentastra“ gydytojai nuramina, kad šiuolaikinis odontologinis gydymas yra neskausmingas, todėl tikrai nesukels Jūsų vaikui blogų emocijų ir nepaliks nemalonių prisiminimų. Patyrę specialistai taip pat primena, kad vaiko dantų ir burnos ertmės priežiūra – daug dėmesio bei kantrybės reikalaujantis nuolatinis darbas. Kad užkirstumėte kelią dantų ligoms ir galėtumėte džiaugtis sveikais dantimis, šis darbas turi tapti kasdieniu įpročiu, o vaikų burnos sveikatos priežiūros įpročius reikėtų pradėti formuoti jau ankstyvoje vaikystėje.

Plačiau